Jak założyć konto i jak usunąć profil z Instagrama? Praktyczny poradnik

W dzisiejszych czasach istnieje ogromna potrzeba kontaktu z innymi ludźmi i potrzeba dzielenia się ze światem tym, co dla nas ważne. Rozwój techniki i wszechobecny Internet pozwalają nam rozwijać naszą kreatywność, chociażby poprzez wyrażanie siebie na portalu społecznościowym. Jednym z przewodnich portali społecznościowych, zrzeszającym ludzi z całego świata, jest Instagram. Posiadanie profilu na Instagramie to absolutny „must have”  każdego wschodzącego Influencera. Założenie konta i zapoczątkowanie profilu jest banalnie proste i zajmuje niewiele czasu i z łatwością poradzi sobie z tym każdy laik, który przeczyta ten poradnik.

Czym jest profil na Instagramie?

Instagram to serwis wpisujący się w ramy mediów społecznościowych. Konto na Instagramie zapewnia nam mnóstwo możliwości takich jak tworzenie własnych postów czy dzielnie się zdjęciami i filmami wideo, dostępnymi dla szerokiego grona odbiorców. Możemy także obserwować naszych znajomych, znanych influencerów lub profile biznesowe. Wyszukiwanie interesujących nas profili ułatwiają hashtagi, dzięki którym szybciej odnajdziemy to, na co w danej chwili mamy ochotę rzucić okiem.

Jak założyć konto na Instagramie?

Instrukcja stworzenia profilu na Instagramie jest przejrzysta i nieskomplikowana. Założenie konta na Instagramie jest bezpłatne. Masz dwie możliwości, w zależności od tego, na jakim urządzeniu będziesz korzystać z profilu. Jeżeli twój wybór padnie na:

  • komputer- to musisz przejść do witryny instagram.com,a następnie zarejestrować się poprzez podanie adresu e-mail. W kolejnym kroku podajesz wybraną nazwę użytkownika oraz hasło, klikasz zarejestruj i po sprawie
  • telefon- konieczne jest pobranie aplikacji Instagram, która dostępna jest w sklepie Google Play lub App Store. Następnie wystarczy, że zarejestrujesz się za pomocą adresu e-mail albo numeru telefonu lub za pośrednictwem Facebooka. Przy pierwszej opcji konieczne będzie wygenerowanie nazwy użytkownika i hasła, natomiast w przypadku wyboru rejestracji poprzez Facebook, wystarczy zalogować się do swojego profilu.

Sposób na usunięcie profilu z Instagrama

Kiedy uznasz, że nadszedł czas na usunięcie profilu na Instagramie, przed jego likwidacją warto pobrać kopię swoich informacji, ponieważ po zakończeniu pracy profilu nie będzie możliwości powrotu do zdjęć i postów. W kolejnym etapie za pomocą przeglądarki mobilnej lub na komputerze znajdź stronę Usuń konto i wybierz opcję Dlaczego chcesz usunąć konto?. Zostaniesz poproszony o podanie hasła. Pamiętaj, że Instagramowy profil zostanie usunięty dopiero po podaniu powodu jego likwidacji. W ostatnim etapie potwierdź odejście poprzez kliknięcie pola Usuń. Od tego momentu konto zostaje dezaktywowane.

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj