Video marketing – czym jest i jak wykorzystać jego możliwości?

Czym jest video marketing? Najprościej ujmując, jest to jedna z form marketingu internetowego, który opiera się na treściach wideo lub na różnego rodzaju animacjach. Zazwyczaj jej celem jest wzmocnienie wizerunku marki w oczach potencjalnych klientów i promowanie najnowszych produktów. 

Gdzie można publikować treści video marketingu?

  • Media społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter, Tik-tok)
  • Serwisy wideo (YouTube)
  • Strony internetowe marek
  • Newslettery

Dlaczego warto wykorzystywać video marketing?

Przede wszystkim obraz widziany dużo bardziej angażuje odbiorcę, niż sam tekst. Treści video wzbudzają emocje i zostają w umysłach oglądających na dłuższy czas. Są także łatwiejsze w odbiorze – nie wymagają żadnego wysiłku, wystarczy tylko kliknąć, a czasami wystarczy po prostu nie wyłączać. Treści video w dużo lepszy sposób wyjaśniają działania pewnych produktów czy usług – nie wymagają od odbiorcy żadnej, nawet podstawowej wiedzy na temat konkretnej dziedziny. 

Współpraca z blogerami i vlogerami

Najpopularniejszą formą video marketingu są treści tworzone przez blogerów i vlogerów. Współpraca z nimi polega czasami na oferowaniu im darmowych produktów w zamian za pokazanie ich w filmie, a niekiedy wymaga spisania umowy o dzieło, w której tym dziełem jest właśnie film sponsorowany, promujący konkretne produkty czy usługi.  

Współpraca tego typu jest jedną z najbardziej przyszłościowych form reklamowania, ponieważ dzięki  statystykom prowadzonym przez konkretny serwis (najczęściej jest to YouTube) można nawiązać współpracę tylko z tymi twórcami, których widzowie są w wieku, który odpowiada temu do którego kierowane są działania marki. Przy filmie sponsorowanym twórca przed opublikowaniem go w serwisie przesyła go do współpracującej marki, tak aby ta mogła go zaakceptować, bądź zaproponować poprawki.

Webinary

Są drugą co do popularności formą wykorzystywania video marketingu. Najczęściej webinary mają formę szkoleń online. Dzięki nim tworzy się więź pomiędzy prowadzącym, a słuchaczami i ich bezpośredni kontakt, ponieważ klienci mają możliwość kontaktu poprzez czat. Webinary zwiększają wiarygodność firmy. Ważna jest więc, aby prowadzący był osobą wzbudzającą zaufanie i potrafiącą zbudować silną więź z odbiorcami.

Jedynymi wadami video marketingu jest czasochłonność i dość duże koszty. Właśnie z tego powodu niewiele firm się do tej pory na to zdecydowało. Eksperci jednak jednoznacznie stwierdzają, że jest to najbardziej przyszłościowa forma budowania wizerunku marki i wpływania na zwiększenie sprzedaży. 

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj